Електронний репозитарій університету ім. Альфреда Нобеля

Електронний архів, науковий (інституційний) репозитарій відкритого доступу до результатів наукових досліджень. Накопичує, зберігає та надає вільний доступ до електронних версій наукових, навчальних та науково-методичних праць спільноти університету

 

Нові надходження

Документ
Цифрова дипломатія - стратегічний напрям публічної дипломатії
(Університет імені Альфреда Нобеля, 2023) Палєєва Ю.С.; Тодорошко Т.А.
Статтю присвячено аналізу запровадження цифрової дипломатії, як стратегічного напряму публічної дипломатії, що передбачає використання цифрових технологій і платформ, а також взаємодію з ними для захисту національних інтересів країни. Зазначається, що сучасне суспільство зазнає масштабних змін завдяки розвитку інформаційних технологій, а здатність адекватно та ефективно реагувати на зміни визначає майбутнє процвітання країни. Наголошується, що використання у сфері публічної дипломатії інформаційних технологій стає сучасним трендом. Зарубіжні вчені констатують настання «ери цифрової зовнішньої політики». У сучасний науковий обіг введено поняття «цифрова дипломатія» або «електронна дипломатія», що визначається як використання Інтернету для нових інформаційних комунікаційних технологій для досягнення дипломатичних цілей». Акцентовано увагу на те, що новітні тенденції в розвитку публічної дипломатії України визначені в Стратегії публічної дипломатії Міністерства закордонних справ України на 2021 - 2025 роки
Документ
Роль Ради Європи в методологічному забезпеченні муніципальної реформи в Україні
(м. Київ, 2022) Палєєва Ю.С.; Бочарова Н.В.; Тодорошко Т.А.
Нове українське право. Спецвипуск
Документ
Принципи і пріоритети Ради Європи щодо захисту прав людини в інформаційному суспільстві
(Актуальні проблеми держави і права, 2021) Палєєва Ю.С.; Бочарова Н.В.; Шкабаро В.М.
Інформаційне суспільство: Фокус 2021
Документ
Інформаційно-аналітичні ресурси щодо розвитку сучасного парламентаризму
(Електронний науковий фаховий журнал «Аналітично-порівняльне правознавство» м. Ужгоро, 2022) Палєєва Ю.С.; Бочарова Н.В.; Тодорошко Т.А.
Електронний науковий фаховий журнал «Аналітично-порівняльне правознавство»
Документ
Дипломатична присутність України у світі в реаліях сьогодення в контексті цифровізації
(Університет імені Альфреда Нобеля, 2020) Палєєва Ю.С.; Биков О.М.
Статтю присвячено сучасним змінам в Україні, які пов’язані з цифровізацією не тільки життя пересічних громадян, а й перетвореннями в дипломатії. Зазначається, що в сучасних реаліях користуватися звичним інструментарієм вже не є ефективним. Визначено, що цифровізація – це перехід на сучасні, прозорі та автоматизовані правила. Українці особисто зможуть контролювати прозорість системи та спостерігати за реалізацією проектів у режимі реального часу. Ще рік тому можна було стверджувати, що короновірусна інфекція COVID - 19 змінила звичний уклад життя. Але війна докорінно вплинула не тільки на життя українців, а й на поведінку у digital. Сьогодні, навіть в умовах війни, Україна стає лідером упровадження найсучасніших і найсміливіших новацій. Автором зазначається, що не дивлячись на стародавні коріння дипломатії, вона також не може залишатися у звичних форматах існування та реалізації. Мова йде про створення нових мобільних та ефективних посольств. Визначено, що цифровізація прискорює швидкість розвитку держави. У статті зазначено, що цифрова дипломатія або електронна дипломатія визначається як використання Інтернету та нових інформаційних комунікаційних технологій для досягнення дипломатичних цілей. Інша точку зору зводиться до того, що цифрова дипломатія вирішує зовнішньополітичні проблеми за допомогою Інтернету.
Документ
Державний протокол: минуле та сучасність в контексті впливу на взаємовідносини між державами
(Альманах міжнародного прав, 2020) Палєєва Ю.С.; Шкабаро В.М.
Кожна держава має свій соціально-економічний, суспільно-політичний устрій, історію, культуру, мову, релігію, традиції. Нормальне спілкування було б неможливим, якби всі вони не дотримувалися загальних принципів взаємовідносин, у першу чергу таких, як повага суверенітету, рівність, територіальна цілісність, невтручання у внутрішні справи іншої держави. Спілкуватися з лідерами інших держав не завдаючи шкоди престижу держави, дотримуватися загальноприйнятих правил спілкування, поважати особливості держав – це загальноприйняті основи міжнародного спілкування. У статті досліджується поняття дипломатичного протоколу та його вплив на взаємовідносини між державами. Обов’язкове його дотримання необхідно при визнанні нових держав, встановленні дипломатичних відносин, при призначенні глав дипломатичних представництв, при врученні вірчих грамот, при здійсненні дипломатичних візитів, при проведенні переговорів та бесід. Наголошується, що дипломатичний протокол є невід’ємною складовою частиною дипломатії, її політичним інструментом, формою якою супроводжується будь-яка зовнішньополітична акція держави та якої дотримуються її представники. Дипломатія має надзвичайно довгу історію. Розглядаються випадки нехтування протокольними нормами, що призводить до ускладнення ситуації між країнами. Висвітлюється значення протоколу як повсякденної дипломатичної практики. В дипломатичних кругах до протоколу відносяться серйозно. Їх краще не порушувати. В історії дипломатії було багато прикладів, коли через нехтування дипломатичним протоколом або через умисне недотримання виникали конфліктні ситуації. В деяких випадках умисне порушення норм протоколу відбувається за домовленістю між країнами. Це дає змогу показати міжнародному співтовариству існування особливих відносин між ними
Документ
Використання потенціалу громадянського суспільства у протидії корупції в Європейського Союзу
(Правовий часопис Донбасу, 2022) Палєєва Ю.С.; Бочарова Н.В.; Шкабаро В.М.
Документ
Аналіз професійних вимог кадрового дипломата України на тлі сучасних перетворень
(м. Ужгород, 2019) Палєєва Ю.С.; Пушкіна О.В.
У статті наведені приклади з робіт відомих дипломатів, які мають визнаний авторитет і вважаються класиками дипломатії. Запропоновані для аналізу критичні бачення відомих українських дипломатів, Надзвичайних і Повноважних Послів України. Вони є вкрай важливими, оскільки високий дипломатичний ранг говорить про те, що їх думка є виваженою і базується на багаторічній практичній діяльності. Зауважується, що діюче законодавство України у цій сфері відповідає європейським стандартам і вимогам сьогодення. Підтвердженням цього є прийняття у 2018 році нового Закону України «Про дипломатичну службу» на виконання Стратегії сталого розвитку «Україна - 2020». Чинне законодавство України визначає, що основними принципами дипломатичної служби є патріотизм, відстоювання національних інтересів України, пріоритет прав та свобод людини і громадянина, демократизм і законність, гуманізм і соціальна справедливість, професіоналізм, компетентність, ініціативність, об’єктивність, чесність, порядність, належне виконання службових обов’язків і додержання трудової дисципліни.
Документ
Безпосередня демократія як крок до впевненого майбутнього держави
(Університет імені Альфреда Нобеля, 2020) Палєєва Ю.С.
У статті надається поняття референдуму. Робиться акцент на тому, що це інститут безпосередньої демократії. Приділяється увага історії виникнення і проведення перших референдумів на території Європи. Вказані питання, які виносяться на референдум, серед яких остаточне затвердження конституції, питання проведення адміністративно-територіальних реформ, участь держав у міжнародних організаціях. Предметом місцевого референдуму можуть бути будь-які питання, які є актуальними для жителів країни Результатом написання статті є конкретні висновки та пропозиції щодо розробки та прийняття законів в Україні, спираючись на досвід зарубіжних країн, які активно використовують референдум як елемент безпосередньої демократії.
Документ
Генезис поняття дипломатії
(Університет імені Альфреда Нобеля, 2021) Палєєва Ю.С.
Стаття присвячена дослідженню історія дипломатії, яка сягає сивої давнини, але сьогодні її роль є найважливішою у порівнянні з минулими роками. Динамічний процес розвитку відносин на міжнародній арені виводить на передній план процес переосмислення дипломатії у відповідності до умов швидкоплинних змін сучасності. Визначено, що єдиної дефініції дипломатії на сьогодні не вироблено. У статті проаналізовано існуючі визначення поняття дипломатії. Визначено, що за останні роки підходи до визначення дипломатії змінилися.