Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.duan.edu.ua/handle/123456789/1106
Назва: ВНУТРІШНЬОЄВРОПЕЙСЬКІ СУПЕРЕЧНОСТІ ЯК СТРИМУЮЧИЙ ЧИННИК ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ ДО ЄС
Автори: Щедрова, Галина Петрівна
Тиркус, Юрій
Ключові слова: Європейський Союз, євроінтеграція, геополітика, «єврооптимісти», «євроскептики», консолідація.
Дата публікації: 2015
Видавництво: Політологічні записки.- Вид-во Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля
Бібліографічний опис: Проблема геополітичного вибору виявилася настільки складною, що протягом своєї державності Україна не могла довгий час визначитись з пріоритетами. У переведеному на новий рівень протистоянні «Російська Федерація – ЄС – США» Україні відведено роль фактора стримування, який заважає її чіткому геополітичного визначенню.
Короткий огляд (реферат): Доведено, що впливовим чинником, яким визначає характер та швидкість інтеграції України, є внутрішньоєвропейські суперечності та ризики соціально-економічного розвитку ЄС. До них віднесено: критичне ставлення деяких країн-членів ЄС щодо спроможності України системно реформувати політичну та економічну системи; існуючі в ЄС проблеми щодо остаточної інтеграції з країнами, які отримали членство у ХХІ ст.; проблеми економічного розвитку ЄС, який демонструє останніми роками падіння темпів приросту ВВП; підвищення впливовості в Європарламенті (після виборів 2014 р.) групи т.зв «євроскептиків», які виступають за звуження повноважень наднаціональних органів ЄС, аж до його розпаду.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.duan.edu.ua/handle/123456789/1106
ISSN: 2225-5591
Розташовується у зібраннях:Кафедра політології та міжнародних відносинУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.