Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.duan.edu.ua/handle/123456789/2474
Назва: Мотиви міжнародної інвестиційної діяльності.
Автори: Задоя, А.О.
Ключові слова: мотиви, стимули, закордонні інвестиції, домогосподарства, національні компанії, транснаціональні компанії.
Дата публікації: 2018
Видавництво: Університет імені Альфреда Нобеля
Серія/номер: 1;(24)
Короткий огляд (реферат): Сучасний світ характеризується підвищеною міжнародною мобільністю усіх видів ресурсів. Як відомо, у ХХІ ст. кількість міжнародних трудових мігрантів зростає приблизно тими ж темпами, що й світовий ВВП (2-3% на рік). Тобто чисельність людей, які заробляють кошти не у своїй країні, а за кордоном, подвоюється кожні 25-30 років. Однак ще більш мобільними є інвестиційні ресурси. За даними Світового банку у 70–80-х рр. ХХ ст. питома вага щорічних прямих закордонних інвестицій (чистий вихідний потік, foreign direct investment, net �ow) у світовому ВВП становила 0,5-1%. З початку 90-х рр. вона починає неухильно зростати і до 2000 р. досягає значення 4,1%. Світова криза 2002–2003 рр. знизила цей показник до 1,8% у 2003 р. Однак після кризи знову спостерігається стрімке зростання, що дозволило у 2007 р. досягти історичного максимуму питомої ваги чистих прямих закордонних інвестицій у ВВП, а саме 5,5%. Нове зменшення показника було пов’язане з кризою 2008–2009 рр. У післякризовий період питома вага більш-менш стабілізувалася в межах 2-2,8% від ВВП [1].
Опис: Стаття присвячена виявленню мотивів здійснення міжнародної інвестиційної діяльності для різних груп економічних суб’єктів. Серед них доцільно виділити домогосподарства, національні та транснаціональні компанії. Розуміння мотивів їх поведінки дозволить державі знайти дійові важелі впливу на міжнародні інвестиційні потоки. В інтересах України сьогодні у сфері міжнародної інвестиційної діяльності важливо: легалізувати закордонні інвестиції фізичних осіб і національних компаній та вивести їх з «тіні»; залучити іноземних інвесторів для створення підприємств з виробництва продукції для імпортозаміщення; як наслідок – поліпшити сальдо зовнішньоторгового балансу та стабілізувати національну валюту.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.duan.edu.ua/handle/123456789/2474
Розташовується у зібраннях:Європейський вектор економічного розвитку

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
6.pdf462.73 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.