Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.duan.edu.ua/handle/123456789/1621
Назва: Державне регулювання трансформації заощаджень в інвестиції: методологічні засади
Інші назви: State regulation of transformation of savings into investments: methodological principles
Автори: Задоя, Олександр Анатолійович
Ключові слова: інвестиції
економічний розвиток
стимулювання заощаджень
державна політика
методологічні засади
наявний дохід
Дата публікації: 2016
Видавництво: Видавництво "Свідлер АЛ"
Бібліографічний опис: Задоя О.А. Державне регулювання трансформації заощаджень в інвестиції: методологічні засади / О.А. Задоя // Матеріали 4-ї Міжнародної наук.-практ.конф. [«Розвиток форм та методів сучасного менеджменту в умовах глобалізації»] (Дніпропетровськ, 5-7 квітня 2016 р.): тези доповідей. Т1.– Дніпропетровськ: Видавництво «Свідлер АЛ.», 2016. – С. 118-121.
Короткий огляд (реферат): Найчастіше проблему прискорення економічного розвитку пов’язують зі збільшенням інвестицій. Досить поширеною є точка зору, що країни, у яких питома вага інвестицій у ВВП (середня схильність до інвестування) не перевищує 15%, відносяться до деградуючий економік,(режим проїдання)(зокрема, сюди віднесено й Україну). Якщо ж цей показник знаходиться на рівні 15-25%, економіку таких країн можна віднести до стабільних систем (режим стабілізації). А от необхідну модернізацію можна забезпечити лише тоді, коли країна більше 25% свого ВВП буде використовувати на інвестиції (режим модернізації)[1]. Звідсіля й заклики до прискореного інвестування. Однак, на наш погляд, проблему не можна звести тільки до створення відповідного інвестиційного клімату, різного роду державних заохочень інвестиційної діяльності, тощо. Не слід забувати, що з макроекономічної точки зору головним джерелом інвестицій можуть виступати заощадження. Якщо ж в односторонньому порядку всяк заохочувати лише інвестування, країна може зіткнутися з гострими проблемами макроекономічної рівноваги, що, як правило, позначиться й на темпах економічного зростання. Таким чином, частиною державної інвестиційної політики повинна стати система заходів, спрямованих на стимулювання заощадження та їх трансформацію саме у інвестиції.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.duan.edu.ua/handle/123456789/1621
Розташовується у зібраннях:Кафедра глобальної економікиУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.