Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.duan.edu.ua/handle/123456789/1622
Назва: Динаміка міжнародної інвестиційної діяльності: перспективи України
Інші назви: Dynamics of international investment activity: prospects of Ukraine
Автори: Задоя, Олександр Анатолійович
Ключові слова: міжнародна інвестиційна діяльність
капітал
транснаціональні компанії
протекціонізм
внутрішні ставки
митний тариф
Дата публікації: 2018
Видавництво: Університет імені Альфреда Нобеля
Бібліографічний опис: Задоя О.А. Динаміка міжнародної інвестиційної діяльності: перспективи України / О.А. Задоя // Матеріали ХХV Міжнародної науково-практичної конференції студентів і молодих вчених [«Євроінтеграційний вибір України та проблеми макроекономіки»], (Дніпро, 14 грудня 2018 р.) – Університет імені Альфреда Нобеля, 2018. – С. 71-73.
Короткий огляд (реферат): За останні кілька років динаміка інвестицій зазнала досить кардинальних змін. Звичайно, вже нікого не дивує, що країнами-донорами виступають не тільки розвинені держави, а й національні економіки, що розвиваються вже інвестують співмірні обсяги капіталу нарівні з лідерами. Ця гонка переслідування періодично передавала пальму першості: у 2014 році 55% припливу прямих іноземних інвестиції доводилося саме на країни, що розвиваються, але в 2015 році вже ті ж 55% покривали інвестиції розвинених країн, хоча і ті й інші показували позитивну динаміку: + 84% розвинені країни, + 9% країни, що розвиваються. Ситуація дуже змінилася в 2017 році, хоча деякий спад інвестиційної активності спостерігався вже в 2016. ПІІ за цей період впали на 23%, причому головним чином за рахунок зниження припливу інвестицій з розвинених країн на 37%. Якщо провести більш глибокий аналіз, то можна стверджувати, що причиною стало зниження активності транснаціональних компаній на ринку Greenfield project-інвестування (-14%), а також скорочення злиттів (-22%). Що стосується країн з перехідною економікою, то падіння припливу інвестицій склало 27%. У той же час цікавим є той факт, що країни СНД (на 2017 рік Україна ще входила в співдружність) показали найбільше падіння серед регіональних об'єднань (48%), а найменше - країни BRICS (4%). В даному контексті варто відзначити, що прибутковість інвестицій в країнах з транзитними економіками, до числа яких належить і Україна, зросла і по своїй абсолютній величині значно випереджає інші регіони. Така ситуація повинна бути використана нашою державою. Слідуючи за тенденціями світової торгівлі, необхідно робити акцент на залученні іноземних інвестицій в галузі, які найбільш динамічно розвиваються.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.duan.edu.ua/handle/123456789/1622
ISBN: 978-966-434-439-2
Розташовується у зібраннях:Кафедра глобальної економікиУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.