Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.duan.edu.ua/handle/123456789/2621
Назва: Міжнародні рейтинги та прямі іноземні інвестиції.
Автори: Задоя, А.О.
Ключові слова: міжнародні рейтинги, �oing Business, прямі іноземні інвестиції, ВВП на душу населення.
Дата публікації: 2018
Видавництво: Університет імені Альфреда Нобеля
Серія/номер: 1;(48)
Короткий огляд (реферат): Статтю присвячено дослідженню взаємозв’язку між місцем, яке посідає країна у міжнародних рейтингах, та обсягами прямих іноземних інвестицій. З’ясовано, що рейтинг простоти ведення бізнесу практично не впливає на розмір прямих іноземних інвестицій у розрахунку на одну особу. Виявлено досить тісний зв’язок між рівнем розвитку країни, що вимірюється обсягом ВВП на душу населення, та розмірами іноземних інвестицій, які надходять до країни.
Опис: Сьогодні існують десятки міжнародних рейтингів, за якими намагаються певним чином ранжувати країни за тієї чи іншою ознакою. Найбільш відомими серед них є індекс глобальної конкурентоспроможності Всесвітнього економічного форуму в Давосі (The Global Competitiveness Index – GCI), індекс легкості ведення бізнесу (Ease of Doing Business Index – DBI), індекс економічної свободи (Index of Economic Freedom – IEF), індекс людського розвитку (Human Development Index – HDI), глобальний індекс інновацій (The Global Innovation Index – GII), індекс сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index – CPI). Як науковці [1−3], так і публіцисти [4−6] намагаються відстежувати зміну позицій України у цих та інших рейтингах, оцінюючи позитивні зрушення та з’ясовуючи причини, за якими позиції нашої країни погіршуються. Склалося більш-менш стійке уявлення, що поліпшення позиції у деяких рейтингах (наприклад, легкості ведення бізнесу чи глобальної конкурентоспроможності) є свідченням реальних позитивних зрушень в економіці та буде достойно оцінене закордонними потенційними інвесторами.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.duan.edu.ua/handle/123456789/2621
Розташовується у зібраннях:Академічний огляд

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
10.pdf716.83 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.