Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.duan.edu.ua/handle/123456789/2719
Назва: Проблема психолого-педагогічного супроводу студентів з числа внутрішньо переміщених осіб.
Автори: Олійник, І.В.
Янченко, О.С.
Ключові слова: адаптація, внутрішньо переміщена особа, психолого-педагогічний супровід, психологічна служба.
Дата публікації: 2018
Видавництво: Університет імені Альфреда Нобеля
Серія/номер: 2;(16)
Короткий огляд (реферат): У статті визначено основні психологічні особливості категорії студентів з числа внутрішньо переміщених осіб, основні механізми, фактори та рівні їх адаптації до нових умов і університетського середовища зокрема. Розглянуто теоретичні аспекти психолого-педагогічного супроводу студентів з числа внутрішньо переміщених осіб. Уточнено основні дефініції дослідження «внутрішньо переміщена особа», «адаптація», «університетське середовище». Проаналізовано організаційно-педагогічні умови адаптації внутрішньо переміщених осіб до університетського середовища. Запропоновано основні напрями діяльності щодо надання комплексної соціально-психологічної допомоги студентам з числа внутрішньо переміщених осіб. Акцентовано на необхідності створення психологічної служби в умовах університету.
Опис: В умовах загострення соціально-економічної та суспільно-політичної кризи в Україні, військової та інформаційної агресії на сході країни збільшилася міграція, з’явилося чимало внутрішньо переміщених осіб. Десятки тисяч людей змушені покинути свої домівки й тимчасово переміститися в інші регіони нашої держави. Вагома частина з них є студентами вищих навчальних закладів. Внутрішньо переміщеній особі необхідно пристосовуватися до нових вимог, які ставить перед ним вищий навчальний заклад і, разом із тим, до нових соціальних обставин спілкування з однолітками та викладачами, форм і методів навчання та побуту (відсутність звичного родинного кола, матеріальні труднощі тощо). Раніше невідоме оточення, маловідомі викладачі, нова програма та спосіб її викладання, інший спосіб життя ускладнюють і без того нелегку ситуацію внутрішньо переміщеної особи. У процесі переміщення студенти стикаються з низкою проблем соціального, економічного та психолого-педагогічного характеру.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.duan.edu.ua/handle/123456789/2719
Розташовується у зібраннях:Вісник Університету імені Альфреда Нобеля. ​Серія «Педагогіка і Психологія»

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
20.pdf295.37 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.