Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.duan.edu.ua/handle/123456789/2784
Назва: Де створюється ВВП, або Індустріалізація чи деіндустріалізація?
Автори: Задоя, А.О.
Ключові слова: структура ВВП, ВВП на душу населення, індустріалізація, деіндустріалізація, відносна продуктивність праці.
Дата публікації: 2017
Видавництво: Університет імені Альфреда Нобеля
Серія/номер: 2;(23)
Короткий огляд (реферат): Статтю присвячено аналізу тенденцій у структурі створення ВВП та структурі зайнятості. Об’єктом дослідження обрано шість груп країн залежно від їх рівня розвитку. Обґрунтовано використання показника відносної продуктивності праці як відношення питомої ваги сфери діяльності у створенні ВВП до питомої ваги зайнятих у відповідній сфері. Виявлено суттєві відмінності у структурних зрушеннях економіки країн залежно від показника ВВП на душу населення. У світовій економіці можна спостерігати дві протилежні тенденції: якщо в одному її секторі відбувається деіндустріалізація, спрямована на формування постіндустріального суспільства, то в іншому набирає темпів індустріалізація, яка проявляється через зростання ролі промисловості у створенні ВВП та як сфери зайнятості населення.
Опис: Одна з цікавих тенденцій, властивих сучасному світу, пов’язана з деіндустріалізацією. Економічна наука почала вивчати проблеми деіндустріалізації, коли виявилося, що після економічних криз відбувається зменшення питомої ваги промисловості у створенні валового внутрішнього продукту, оскільки ця сфера діяльності реагує на економічні потрясіння жвавіше, ніж, наприклад, сільське господарство. За цих умов термін «деіндустріалізація» мав відтінок негативної оцінки ситуації, і завдання полягало в тому, щоб докладати зусиль для подолання цієї тенденції. Подібні оцінки деіндустріалізації ми знаходимо в працях зарубіжних дослідників, таких як Б. Блуестон (В. Bluestone), Б. Гарісон (В. Harrison), А. Кайрнкрос (А. Cairncross) [1; 2] та ін. У той час відбувалося переосмислення результатів економічної кризи 1974–1975 рр. (найглибшої з часів Великої депресії), що й викликало саме такі оцінки деіндустріалізації.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.duan.edu.ua/handle/123456789/2784
Розташовується у зібраннях:Європейський вектор економічного розвитку

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
5.pdf531.82 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.