Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.duan.edu.ua/handle/123456789/2898
Назва: Виховання ініціативності дітей у ігровій діяльності: сучасний стан
Автори: Агіляр Туклер, В.В.
Ключові слова: базові якості, виховання, ініціативність, сім’я, сюжетно-рольова гра
Дата публікації: 2017
Видавництво: Університет імені Альфреда Нобеля
Серія/номер: 1;(13)
Короткий огляд (реферат): У статті подано результати опитування батьків дітей дошкільного віку, що висвітлюють сучасний стан розвитку ігрової діяльності в умовах сімейного осередку. Проаналізовано вміння дітей спілкуватися, спрямованість сімейного виховання на інтелектуальний розвиток дитини, здатність дитини проявляти ініціативність у грі, вибірку сучасних ігрових сюжетів. Автор підводить до думки, що сюжетно-рольова гра витісняється з життя дітей навчальною діяльністю, контрольованою дорослим. Це призводить до зниження рівня ініціативності – однієї з базових якостей особистості.
Опис: На сучасному етапі розвитку суспільства актуальним залишається питання розвитку ігрової діяльності дітей. Зміцнюються тенденції організації освітнього процесу в дошкільних закладах на засадах пріоритету навчально-пізнавальної спрямованості. На сьогодні побутує думка, що ігрова діяльність втрачає свою актуальність, адже діти старшого дошкільного віку переважну частину часу проводять за навчальною діяльністю, орієнтованою на розвиток логіко-математичного мислення, навчання технічних навичок читання та письма. Увага батьків переважно спрямована на підготовку дітей до оволодіння соціальним статусом школяра, їхній готовності до школи. Як наслідок, батьки переобтяжують дітей інтелектуальними видами діяльності, ігноруючи їхню потребу в грі, волевиявленні, самовираженні. В результаті у дітей виникають ускладнення у розвитку та прояві базових якостей, зокрема самостійності та ініціативності, прийнятті рішень без допомоги дорослого, впевненості у власних силах, знижується мотивація та інтерес до навчання. З метою перевірки стану розвитку сюжетно-рольової гри старших дошкільників та вияву в ній базових якостей особистості (зокрема ініціативності) нами було проведено опитування батьків дітей старшого дошкільного віку та проаналізовано його результати.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.duan.edu.ua/handle/123456789/2898
Розташовується у зібраннях:Вісник Університету імені Альфреда Нобеля. ​Серія «Педагогіка і Психологія»

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
13.pdf323.17 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.