Особливості переживання психологічного благополуччя у постраждалих від війни в умовах застосування методів логотерапії
Вантажиться...
Дата
2024
Автори
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Університет імені Альфреда Нобеля
Анотація
Кваліфікаційна робота здобувача 2-го курсу, спеціальності «Психологія» (у форматі Магістр) (Університет імені Альфреда Нобеля, м. Дніпро, кафедра інноваційних технологій з педагогіки, психології та соціальної роботи) присвячена проблемі теоретичного обґрунтування та емпіричного дослідження особливостей переживання психологічного благополуччя у постраждалих від війни в умовах застосування методів логотерапії.
У ході огляду наукової літератури встановлено, що в галузі екзистенціальної психотерапії відсутня єдина теорія через різноманітність екзистенціальних філософій та відсутність єдиного засновника, при чому логотерапія, основана на ідеях Віктора Франкла, є однією з найпопулярніших шкіл.
Дослідження та практика логотерапії підкреслюють її важливість у психіатрії та психотерапії. Розглянуті різноманітні інструменти логотерапії для вимірювання сенсу життя з ретельно вивченими психометричними характеристиками. Останні дослідження свідчать про зв'язок між сенсом життя та загальним станом здоров'я, депресією, тривогою та стресом, підтверджуючи ефективність логотерапії у різних країнах.
Проведене у роботі емпіричне дослідження внутрішньо переміщених осіб, які пройшли логотерапію, підтверджує позитивний вплив цього методу на психологічне благополуччя. Логотерапевтичні методи суттєво впливають на сенс життя та його пошук, що веде до покращення якості життя та загального благополуччя. Отримані результати статистично значущі і підтверджують ефективність логотерапії в контексті внутрішньо переміщених осіб.
Опис
Ключові слова
логотерапія, психологічне благополуччя, Віктор Франкл, екзистенціальна психотерапія, внутрішньо переміщені особи