Особливості реагування на стрес внутрішньо переміщених осіб похилого віку
Вантажиться...
Дата
2024
Автори
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Університет імені Альфреда Нобеля
Анотація
Люди, що вимушено покинули свої домівки чиє звичне життя зламала війна, перебувають у гострому стресовому стані та потребують зовнішньої підтримки. Беручі до уваги актуальність кількості внутрішньо переміщені особи, їх вікові особливості, фізичні вади, потрібно дослідити психічний стан цієї категорії людей та змогу адаптації до умов мирного життя. Що надасть можливість знайти способи допомоги та швидкої адаптації ВПО, себе та близьких у складні часи, бути в спільноті людей, які розуміють і підтримують одне одного.
Старші люди, які пережили внутрішнє переміщення, можуть бути більш вразливими до стресу, оскільки вони можуть мати обмежені ресурси для адаптації до нових умов життя. Це може призвести до погіршення фізичного та психічного здоров’я, а також до зниження якості життя.
Тому метою кваліфікаційної роботи було дослідження особливостей адаптації внутрішньо переміщених українців в умовах військової російської агресії. Методи: теоретичний та емпіричний аналіз підходів вітчизняних та зарубіжних досліджень щодо проблеми формування стану психологічного благополуччя, адаптації та інтеграції внутрішньо переміщеної особи. Результати: Аналіз психологічного благополуччя ВПО похилого віку який дає можливість усвідомлено уявляти стан своїх фізичних та психологічних можливостей, а також здатність задовольняти свої потреби для нормального функціонування та адаптації до нових умов життєдіяльності в навколишньому середовищі. Висновки: Здійснений теоретичний та емпіричний аналіз феномену адаптації внутрішньо переміщених осіб похилого віку до умов внутрішнього переміщення, що показав взаємозв’язок існування відмінностей у показниках соціально-психологічної адаптованості ВПО похилого віку в умовах воєнного стану.
Дослідження цієї проблеми може допомогти зрозуміти, як старші люди, які були вимушені переселитися або змінити своє місце проживання, адаптуються до нового оточення, соціокультурних умов та вимог сучасного життя. Та може виявити психологічні потреби та проблеми цільової аудиторії, допомогти розробити програми психологічної підтримки і консультації та сприяти покращенню якості життя ВПО.
Опис
Ключові слова
Внутрішньо переміщені особи, психологічне благополуччя, адаптація, якість життя, психічне здоров’я, психологічна допомога, психологічна підтримка ВПО, похилий вік, старі люди